online site builder

Orotodoncja dziecięca

REKOMENDUJE SIĘ PRZEPROWADZENIE KONTROLI ORTODONTYCZNEJ U DZIECI JUŻ W WIEKU SIEDMIU LAT

Amerykańskie Stowarzyszenie Ortodontów rekomenduje przeprowadzenie kontroli ortodontycznej u dzieci w wieku 7 lat. Podczas wizyty kontrolnej w Mini Dental ortodonta ocenia na podstawie położenia pierwszych trzonowych zębów stałych oraz zębów siecznych, czy jest obecna wada zgryzu kwalifikująca się do wczesnego leczenia ortodontycznego.

Dlaczego powinno się badać zgryz w wieku 7 lat?

- Podparcie zgryzu wynika z wyrzynania się pierwszych stałych zębów trzonowych. Po ich pojawieniu się możliwa jest ocena przednio-tylnych oraz poprzecznych relacji w zgryzie, jak również wykrycie czynnościowego zbaczania żuchwy.
- Podczas wyrzynania siekaczy stałych można wykryć takie problemy jak: stłoczenie, nawyki nagryzania wargi, zgryz otwarty, zgryz głęboki, asymetrie twarzy.
- Dla niektórych dzieci wcześniejsza ocena zgryzu może przynieść duże korzyści lecznicze. Główną zaletą wczesnej diagnostyki jest posiadanie pełnej informacji co do rozwoju zgryzu oraz świadomość co do potrzeb leczniczych. 

WCZESNE LECZENIE U ORTODONTY JEST CZASAMI NIEZBĘDNE I MOŻE PRAWIDŁOWO PRZYGOTOWAĆ MIEJSCA DLA WYRZYNAJĄCYCH SIĘ ZĘBÓW STAŁYCH, TYM SAMYM MOŻNA UNIKNĄĆ KONIECZNOŚCI USUWANIA ZĘBÓW STAŁYCH W PRZYSZŁOŚCI.

Leczenie ma również na celu pobudzanie lub hamowanie wzrastania górnej i dolnej szczęki. Pomaga to skorygować dysproporcje w ich budowie i kształcie, wyleczyć rozbieżności ich wzajemnego położenia, co w efekcie pozwala poprawić wygląd rysów twarzy.

Ze względu na to, że u niektórych dzieci utrzymuje się nawykowe ssanie kciuka lub wargi dolnej, nie do końca prawidłowy sposób połykania, problemy z wymową lub oddychanie wyłącznie przez usta, warto wysłać dziecko do ortodonty w celu wczesnego skorygowania wymienionych wad.

Wczesne leczenie ortodontyczne znacznie ułatwia późniejsze leczenie w wieku młodzieńczym, tak aby było możliwie krótkie i nie wymagało usuwania zębów i innych zabiegów chirurgicznych. Nasz gabinet ortodontyczny Mini Dental oferuje małym pacjentom szeroki wybór aparatów na zęby.

Zakładamy dzieciom aparaty ruchome i stałe, dostosowane do wieku i potrzeb pacjenta.

Korzyści wynikające z wczesnej diagnozy ortodonty

DLA TYCH PACJENTÓW, KTÓRZY MAJĄ WYRAŹNE WSKAZANIA, LECZENIE WCZESNE MOŻE PRZYCZYNIĆ SIĘ DO:.

-Wpływu na prawidłowy wzrost szczęki i żuchwy.
Korelowania szerokości łuków zębowych.
Poprawy sposobu wyrzynania się zębów stałych.
Obniżenia ryzyka urazu górnych wychylonych siekaczy.
Korekty szkodliwych nawyków i dysfunkcji ustnych.
Poprawy estetyki twarzy i zwiększenia pewności siebie.
Uproszczenia i/lub skrócenia późniejszego leczenia aparatami stałymi.
Zmniejszenia prawdopodobieństwa utrudnienia wyrzynania lub zatrzymania zębów stałych.
Korekty zaburzeń wymowy.
Zabezpieczenia lub odzyskania miejsca dla wyrzynających się zębów stałych. 

ODPOWIEDNIO WCZESNE KONSULTACJE Z DOBRYM ORTODONTĄ I SZCZEGÓŁOWA DIAGNOSTYKA MOGĄ WYJAŚNIĆ WĄTPLIWOŚCI ORAZ OBAWY RODZICÓW ODNOŚNIE STŁOCZONYCH ZĘBÓW, ROZWOJU TWARZY DZIECKA ORAZ EWENTUALNEGO LECZENIA ORTODONTYCZNEGO.

Niektóre nieprawidłowości w zgryzie lepiej jest korygować wcześnie z powodów biologicznych, społecznych i praktycznych, podczas gdy leczenie innych zaburzeń zgryzowych można podjąć dopiero w wieku młodzieńczym. Decyzja o rozpoczęciu leczenia podejmowana jest wspólnie przez rodziców, dentystę dla dzieci i ortodontę. Oferowany przez gabinet stomatologii dziecięcej Mini Dental Kabaty duży wybór aparatów na zęby umożliwia zastosowanie właściwego rozwiązania dla każdego dziecka.

Adres

Mini Dental
ul. Wąwozowa 2 lok.2B
02-796 Warszawa


Dane kontaktowe

Email:kabatydental@gmail.comkaTelefon: +48 224 050 999

Godziny otwarcia 

Pon. - Pt.
09:00 - 20:00