free website builder

Ortodoncja dla młodzieży

Wyprostowanie krzywo ustawionych zębów poprawia estetykę twarzy oraz chroni zęby przed próchnicą.

NAJLEPSZYM MOMENTEM ROZPOCZĘCIE LECZENIA ORTODONTYCZNEGO JEST WIEK POMIĘDZY 12 A 16 ROKIEM ŻYCIA.

W tym okresie przesuwaniu zębów za pomocą aparatów ortodontycznych sprzyja wzrost oraz nowo wyrzynające się stałe zęby. Nastolatki będące w tym wieku często same zauważają potrzebę leczenia ortodontycznego i prostowania krzywo ustawionych zębów. Jest to wynikiem zarówno dbania o swój wygląd, jak również rosnącej świadomości społeczeństwa w zakresie zdrowia.

Czym wcześniej tym lepiej

W przypadku leczenia ortodontycznego czas działa na naszą korzyść, a im wcześniej rozpoczniemy korygowanie wady zgryzu tym lepiej. Powinniśmy pamiętać, że prosto ustawione zęby są nie tylko bardziej estetyczne, ale również zdrowsze i mocniejsze. W gabinecie stomatologii dziecięcej Mini Dental Kabaty ortodonta zapewnia konsultacje oraz proponuje dobór odpowiedniego aparatu ortodontycznego. 

W dzisiejszych czasach noszenie aparatów ortodontycznych stało się zjawiskiem powszechnie akceptowanym i jest wyrazem troski o zdrowie. Dostępne obecnie aparaty na zęby są bardzo dyskretne, czasem są to niemalże niewidoczne aparaty ortodontyczne. Wśród młodych pacjentów dużą popularnością cieszą się aparaty z kolorowymi gumkami na zamkach. Kolor gumek można zmieniać wedle swoich własnych upodobań, przez co aparat staje się jedyny w swoim rodzaju.

Musimy pamiętać, że krzywo wyrośnięte zęby trudno jest wyczyścić, nierzadko w wyniku stłoczenia dochodzi do nieprawidłowego ścierania się zębów, rozwoju próchnicy i chorób dziąseł. Zgryz i sposób ustawienia zębów ma również duże znaczenie dla symetrii oraz estetycznego wyglądu twarzy. Przechylenie dolnych zębów często powoduje również cofnięcie w profilu twarzy dolnej wargi oraz bródki. Korekta wad zgryzu u młodych, rosnących pacjentów jest znacznie prostsza i bardziej przewidywalna niż leczenie w wieku dorosłym. Wczesne rozpoczęcie leczenia może pozwolić uniknąć kosztownego leczenia kompleksowego lub chirurgicznego w wieku dorosłym.

Adres

Mini Dental
ul. Wąwozowa 2 lok.2B
02-796 Warszawa


Dane kontaktowe

Email: kabatydental@gmail.com
Telefon: +48 224 050 999

Godziny otwarcia 

Pon. - Pt.
09:00 - 20:00