best html templates

Wizyta adaptacyjna

Jak wygląda wizyta adaptacyjna ?

DZIECKO JEST PACJENTEM WYJĄTKOWYM, KTÓRY WYMAGA DUŻO CIERPLIWOŚCI, UWAGI ORAZ KREATYWNOŚCI.

Mały Pacjent nie kryje swojego zniecierpliwienia czy zdenerwowania. Jest ciekawy świata, często zwraca uwagę na zupełnie inne aspekty rzeczywistości niż dorośli. W naszym przypadku wzrok i słuch to zmysły dominujące, tymczasem Dzieci wykazują naturalną chęć by wszystkiego dotknąć, powąchać, posmakować. Dlatego tak ważne jest odpowiednie, inne niż w przypadku dorosłych, podejście. Zwrócenie uwagi na komunikację niewerbalną, gesty. Poświęcenie czasu na to, by Maluch mógł z bliska zobaczyć narzędzia stomatologiczne, wziąć do rączki, dotknąć. Nasi stomatolodzy dziecięcy przedstawiają proces leczenia w formie zabawy, gry, w której Dziecko chętnie uczestniczy.

1

KROK PIERWSZY W GABINECIE MINI DENTAL - MAŁY PACJENT OBSERWATOR

Wizyta ma na celu zapoznanie się dziecka z nowym środowiskiem. Rodzic z dzieckiem przebywa w poczekalni, gdzie Maluch może się bawić się i obserwować przychodzących rówieśników, których dentysta chwali i nagradza za właściwą postawę.
Wizyta ma charakter poznawczy, jest nieodpłatna i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji.
Prosimy tylko o zgłaszanie w recepcji chęci odbycia takiej wizyty.

2

KROK DRUGI W GABINECIE MINI DENTAL - WSTĘPNA WIZYTA ADAPTACYJNA

Wizyta ta odbywa się w gabinecie. Jest to zapoznanie Małego Pacjenta z wyposażeniem gabinetu poprzez zabawę. Wożenie na fotelu góra-dół, oglądanie lusterkiem ząbków u naszych maskotek, a w następnej kolejności zbadaniem lusterkiem ząbków małego pacjenta.
Wizyta trwa ok. 15 min., wymaga wcześniejszej rezerwacji i jest odpłatna zgodnie z cennikiem.

3

KROK TRZECI W GABINECIE MINI DENTAL

Pełna wizyta adaptacyjna Wizyta odbywa się w gabinecie, ma na celu ocenę stanu uzębienia dziecka oraz ocenę stanu higieny jamy ustnej. Zapoznanie Rodziców z prawidłowymi nawykami żywieniowymi i higienicznymi. Ustalenie planu leczenia, które będzie wdrożone na kolejnej wizycie. Podczas tej wizyty Mały Pacjent zapozna się z urządzeniami stomatologicznymi np. dmuchawka, ślinociąg. Jeśli dziecko jest chętne do współpracy możemy przeprowadzić bezbolesny zabieg np. fluoryzację. Od Rodziców i od gotowości Małego Pacjenta zależy wybór kroku, od którego rozpoczynają przygodę dziecka z gabinetem stomatologicznym. Dlatego też wybór, czy będzie to Wstępna, czy Pełna Adaptacja zapada podczas samej wizyty. Rodzice decydują o ilości wizyt adaptacyjnych wstępnych i pełnych.

Adres

Mini Dental
ul. Wąwozowa 2 lok.2B
02-796 Warszawa


Dane kontaktowe

Email: kabatydental@gmail.com
Telefon: +48 224 050 999

Godziny otwarcia 

Pon. - Pt.
09:00 - 20:00